Product Tag - Diuna

Wyjątkowa biżuteria

Kolekcja Diuna

„Ludziom, których trudy wynoszą ponad idee w królestwie „tworzywa rzeczywistości” – ekologom krain bezwodnych, obojętnie gdzie i kiedy działają, niniejszy przyczynek futurologiczny w pokorze i z podziwem dla ich pracy poświęcam.” – Frank Herbert, Diuna

Tymi słowami genialny pisarz i mistrz zaczyna swój cykl powieściowy pod tytułem „Diuna”. Akcja powieści rozgrywa się w bardzo dalekiej przyszłości i opowiada o losach mieszkańców tajemniczej, pustynnej planety.
Tytułowa Diuna – pustynna planeta, znana tubylcom jako Arrakis, staje się centrum we wszechświecie za sprawą złoża melanżu – substancji przedłużającej życie, a także umożliwiającej jasnowidzenie. Planetę tę zamieszkują „Fremeni”, inaczej ludzie wolni, którzy poprzez długi kontakt z przyprawą posiadali charakterystycznie głęboko niebieskie oczy.
Głębia tej powieści, w której zawarto połącznie przygody i mistycyzmu stała się inspiracją dla nas do stworzenia wyjątkowej kolekcji biżuterii pod tym samym tytułem.

Prezentujemy Państwu kolekcję „Diuna”, w której znajdziemy odbicie wielu znaczeń i przekazów zawartych w powieści. Jedną z nich jest sentencja „Wisdom comes from the desert” która w tłumaczeniu na polski oznacza „Mądrość pochodzi z pustyni”. Specjalnie do tej kolekcji wybraliśmy krzemień pasiasty który oprócz tego iż w subtelny sposób przypomina pustynię to idealnie pasuje do niebieskich kamieni kojarzących się z niebieskimi oczami Fremenów . Dodatkową cechą Krzemienia pasiastego jest jego unikalność , gdyż występuje on na świecie tylko w Polsce w rejonie Krzemionek Opatowskich i Gór Świętokrzyskich.

You've just added this product to the cart: