Blog

biżuteria

Jaka biżuteria cieszy się popularnością zimą?

Trendy stylizacyjne zmieniają się co sezon. Nie inaczej jest w przypadku biżuterii, której wzory również są odzwierciedleniem mody. I o ile łatwo wymienić klasykę biżuterii, która sprawdza się od lat, nie da się pominąć nowych form i wzorów, które zyskują na popularności w danym okresie. To, jaką biżuterię wybiera się w danej chwili, zależy nie tylko od okazji, ale również, jak się okazuje, od pory roku. Zupełnie inne zestawy sprawdzają się latem, kiedy odkrywa się więcej ciała, a jeszcze inne zimą, kiedy do łask wracają grube ubrania, czapki i szaliki. Na jaką biżuterię stawiamy chętniej w sezonie zimowym? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można w dalszej części artykułu. (więcej…)
biżuteria

Kto wybiera biżuterię artystyczną?

W sklepach jubilerskich znaleźć można różne rodzaje biżuterii. W większości są to klasyczne srebrne lub złote ozdoby często dodatkowe zdobione kamieniami szlachetnymi i minerałami. Oprócz znanych w całej Polsce marek jubilerskich na rynku znaleźć można także projektantów i twórców tzw. biżuterii artystycznej. Mianem biżuterii artystycznej określa się ozdoby o nietuzinkowym charakterze, które wykonywane są ręcznie. Taka biżuteria definiuje właściciela i zdecydowanie wyróżnia się na tle klasycznych, ogólnodostępnych kompletów. Kto najczęściej sięga po biżuterię artystyczną? Na to pytanie odpowiadamy poniżej. (więcej…)
biżuteria

Jakie rodzaje biżuterii są ponadczasowe?

W garderobie każdej kobiety znaleźć można bazowe ubrania, z których tworzy się oryginalne stylizacje. Nie inaczej jest w przypadku biżuterii. W sklepach jubilerskich nie brakuje ozdób, które uznaje się za ponadczasowe. Takie elementy, mimo upływu lat nie wychodzą z mody i zawsze niezależnie od okazji się sprawdzają. Ponadczasową biżuterię wyróżnia nie tylko klasyczna forma, ale także uniwersalność materiału, z jakiego została wykonana. Jaki rodzaj biżuterii można uznać za ponadczasowy? O tym, co zasługuje na miano biżuterii na każdą okazję, piszemy w dalszej części artykułu. (więcej…)