Jaka biżuteria cieszy się popularnością zimą?

biżuteria

Jaka biżuteria cieszy się popularnością zimą?

Trendy stylizacyjne zmieniają się co sezon. Nie inaczej jest w przypadku biżuterii, której wzory również są odzwierciedleniem mody. I o ile łatwo wymienić klasykę biżuterii, która sprawdza się od lat, nie da się pominąć nowych form i wzorów, które zyskują na popularności w danym okresie. To, jaką biżuterię wybiera się w danej chwili, zależy nie tylko od okazji, ale również, jak się okazuje, od pory roku. Zupełnie inne zestawy sprawdzają się latem, kiedy odkrywa się więcej ciała, a jeszcze inne zimą, kiedy do łask wracają grube ubrania, czapki i szaliki. Na jaką biżuterię stawiamy chętniej w sezonie zimowym? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można w dalszej części artykułu.

Biżuteria na zimę –  jaką wybiera się najczęściej?

Przy wyborze biżuterii w sezonie zimowym wiele kobiet zwraca uwagę na jej rozmiar. W przypadku kolczyków zimą dużą popularnością cieszą się małe modele na sztyftach, które przylegają do ucha. Kiedy temperatury spadają poniżej zera, obowiązkowymi elementami stroju stają się czapki i szaliki. Przy takim połączeniu wiszące unikatowe kolczyki mogą okazać się niepraktyczne ze względu na to, że istnieje ryzyko ciągłego haczenia ozdoby o delikatny materiał czapki lub szalika. Ten sam kłopot pojawia się w przypadku dużych pierścionków, które mogą stanowić problem przy zakładaniu rękawiczek. Z tego powodu w sezonie zimowym częściej stawia się na minimalistyczne pierścionki, które nie mają wystających elementów.

Rozmiar nie ma takiego znaczenia w przypadku naszyjników. Zimą sprawdzają się zarówno ponadczasowe łańcuszki przylegające do szyi, które świetnie pasują np. do koszul lub sukienek z dekoltami, jak również i długie, wiszące naszyjniki, które mogą stać się ozdobą golfów lub ciężkich swetrów. W tym przypadku chętniej stawia się na artystyczne wisiorki zdobione kolorowymi minerałami, które rozświetlają zimowe stylizacje oraz dodają energii. Takie nietuzinkowe kompozycje znaleźć można np. na stronie naszego sklepu Motyle Biżuteria. W sezonie przedświątecznym szczególnym zainteresowaniem cieszą się także naszyjniki i bransoletki z zawieszkami typu gwiazdki czy śnieżynki.