Jakie rodzaje biżuterii są ponadczasowe?

biżuteria

Jakie rodzaje biżuterii są ponadczasowe?

W garderobie każdej kobiety znaleźć można bazowe ubrania, z których tworzy się oryginalne stylizacje. Nie inaczej jest w przypadku biżuterii. W sklepach jubilerskich nie brakuje ozdób, które uznaje się za ponadczasowe. Takie elementy, mimo upływu lat nie wychodzą z mody i zawsze niezależnie od okazji się sprawdzają. Ponadczasową biżuterię wyróżnia nie tylko klasyczna forma, ale także uniwersalność materiału, z jakiego została wykonana. Jaki rodzaj biżuterii można uznać za ponadczasowy? O tym, co zasługuje na miano biżuterii na każdą okazję, piszemy w dalszej części artykułu.

Jaka biżuteria ma ponadczasowy charakter?

Za ponadczasową biżuterię uznaje się taką, która pasuje do większości stylizacji, dzięki czemu można ją nosić na różne sposoby. Ponadczasowe są też ozdoby, które mają wyjątkowe znaczenie dla jej posiadacza. Przykładowo uniwersalny charakter mają elementy biżuterii o sentymentalnej wartości, które śmiało można łączyć z nowoczesnymi stylizacjami. Wśród innych ponadczasowych elementów biżuterii wymienia się też ozdoby z motywami nawiązującymi do tradycji lub kultury danego regionu. Klasyką klasyków jest również biżuteria z kamieniami naturalnymi lub wykonana ze złota lub srebra. Złote lub srebrne delikatne łańcuszki, proste kolczyki czy klasyczne bransoletki pozbawione zbędnej finezyjności doskonale pasują zarówno do codziennych, jak i wieczorowych stylizacji.

Złoto i srebro jest bardzo eleganckie, niemniej również i bardzo praktyczne, dlatego biżuterię wykonaną z tych kruszców bez obaw o zniszczenie można nosić codziennie. Ponadczasowy charakter wyróżnia także biżuterię artystyczną, w której wykorzystuje się nietuzinkowe połączenia kolorystyczne oraz wyjątkowe minerały i kamienie. Kolorowe zawieszki do artystycznych naszyjników z minerałami takimi jak rubin, ametyst czy szmaragd oraz pierścionki z oczkami są w modzie od lat i nic nie wskazuje na to, że odejdą do lamusa. Wśród innych ponadczasowych ozdób wymienia się też kolczyki o geometrycznych kształtach. Koła czy półksiężyce cieszą się niezmienną popularnością niezależnie od tego, co dominuje w modzie w danym sezonie.