Product Tag - Czarny Dąb - Duch Lasu

Wyjątkowa biżuteria

Kolekcja Czarny Dąb - Duch Lasu

Kolekcja biżuterii Czarny Dąb – Duch Lasu jest zaproszeniem do wspólnej pięknej podróży, której korzenie sięgają dalekiej przeszłości.

Projekt dojrzewał przez rok, a główną inspiracją jego powstania była Magda Polkowska z autorskiego projektu „Baśnie Ludów Ziemi”. Jej prastara sztuka opowiadania wędrownych bajek w formie śpiewu, zabiera nas w magiczny świat Ludów Ziemi. Wydobywane odgłosy natury z prastarych instrumentów łączą się z głębokim przekazem słów i ożywają w naszych sercach.

W prezencie od Magdy otrzymaliśmy “Baśń o Prastarym Dębie”. Opowiada ona o potrzebie jedności człowieka z przyrodą oraz o rozbudzaniu jego naturalnej intuicji poprzez głęboką uważność. Niezwykła baśń stała się inspiracją do stworzenia kolekcji biżuterii Czarny Dąb – Duch Lasu. Prastara ludność uznawała dąb za symbol potęgi natury a w nim pierwiastek męskiej i żeńskiej energii. Przez wieki powierzano drzewom swoje najgłębsze sekrety, drzewa słuchały dając spokój, mądrość i kontakt z naturą.

Użyty w kolekcji naturalny dąb, został wykopany w Dolinie Sanu i certyfikowany na ok.1400 lat. Jego ciemna i unikalna czarna barwa wynika z warunków w których przebywał przez setki lat. Na dębowych elementach biżuterii zostały wygrawerowane prastare mandale, użyte jako znaki dające moc i ochronę.

Osoba nosząca biżuterię z kolekcji Czarny Dąb tworzy z nią jedność, dodając do niej własną opowieść i emocje.

You've just added this product to the cart: