Ile kosztuje biżuteria handmade?

Ile kosztuje biżuteria handmade?

Poszukując idealnego prezentu lub chcąc zaopatrzyć się w unikatowy element biżuterii, warto zapoznać się z bogatą ofertą wytwórców zajmujących się rękodziełem. Unikatowe elementy proponowane przez wytwórców ręcznie robionej biżuterii nie tylko zachwycają na półkach (nawet wirtualnych), lecz także okazują się niezwykle efektowne także po założeniu. Niestety część osób zniechęca się ręcznie robioną biżuterią z uwagi na jej zbyt wysoką cenę. Poniżej postaramy się przybliżyć najważniejsze atuty tego rodzaju przedmiotów oraz wyjaśnić specyfikę wyceniania produktów handmade.

Zalety ręcznie robionej biżuterii

Niepodważalnym atutem ręcznie tworzonych przedmiotów jest ich unikatowość. W dobie powszechnego dostępu do produktów wszelkiego rodzaju, na ulicach często spotyka się osoby mające na sobie takie same ubrania czy elementy biżuterii. Zwykle pochodzą one w dodatku z tego samego sklepu. Korzystanie z oferty popularnych marek utrudnia zatem budowane własnego i niepowtarzalnego stylu. Z kolei, korzystając z oferty sklepów z produktami handmade można mieć pewność zarówno co do oryginalności oferowanych produktów, jak również ograniczonej ilości, w jakiej powstają.

Dodatkowo produkty handmade są efektem nie tylko ciężkiej pracy ich twórców, lecz przede wszystkim pasji do ich tworzenia. Zatem poprzez kupowanie ręcznie robionej biżuterii, wspiera się niemal bezpośrednio jej wytwórców. Biżuteria handmade przez włożone w jej stworzenie serce, to także gwarancja staranności i precyzji wykonania.

Czy przedmioty handmade muszą być drogie

Wiele osób zastanawia się, dlaczego przedmioty wytwarzane ręcznie muszą wiązać się z tak wysoką ceną. Otóż po pierwsze, nie muszą. Ceny przedmiotów wahają się ze względu na wykorzystywane przy ich produkcji materiały, czas poświęcony na ich wytworzenie, a także nieustannie zmieniające się koszty, jakie musi ponosić firma. Są jednak miejsca, które oferują ręcznie robione rzeczy za bardzo przystępne ceny, należy jednak mieć na uwadze, że niższa cena może wynikać także z niższej jakości oferowanych wyrobów.

Po drugie, ręcznie robiona biżuteria autorska jest zwykle sprzedawana w nieco wyższych cenach przez specyficzny charakter firmy oferującej produkty handmade. Jest to jak najbardziej uzasadnione kosztami utrzymania takiej działalności, a także niezliczoną ilością godzin przepracowanych nad projektami, a później ich realizacjami. Oprócz tego warto pamiętać, że elementy biżuterii wykonane z innych materiałów, zawsze będą miały różne ceny, wynika to opłat związanych ze zdobywaniem konkretnych surowców. Ponadto, w cenie biżuterii handmade uwzględniony jest także autorski projekt danego obiektu.