Kolekcja Nefertiti – biżuteria inspirowana starożytnym Egiptem

Unikatowa Biżuteria Motyle

Kolekcja Nefertiti – biżuteria inspirowana starożytnym Egiptem

Miki Waltari swoją najsłynniejszą powieścią historyczną oddaje hołd starożytnemu Egiptowi. Jego wiecznej legendzie i nieskończonemu pięknu, z którego słynie. Egipcjanin Sinuhe podobnie jak nasza kolekcja biżuterii Nefertiti stanowi zaproszenie do świata potężnych bogów, tajemniczych świątyń, silnych kobiet. Do jej stworzenia zainspirował nas nie tylko młodzieńczy urok królowej Nefertiti, ale przede wszystkim jej dojrzała uroda. Kolekcja ta oddaje klimat gorących letnich dni, nagrzanej od słońca ziemi, dojrzałych i gotowych do zerwania owoców. Dominujące w niej odcienie srebra i złota przełamują kolorowe kamienie: lapis lazuli i piryt, które zwiastują nadejście dającej wytchnienie od upału nocy.

Biżuteria noszona przez starożytnych Egipcjan zachwyca formą, dbałością o detale, kunsztem wykonania. Naszyjniki, bransoletki, pierścienie zdobią skarabeusze, przedstawienia sfinksa, wizerunki sokoła, barwne kamienie. Nosili ją wszyscy: kobiety i mężczyźni, dorośli i dzieci, żywi i umarli, ludzie i bogowie. Symbolizowała wiarę w życie pozagrobowe i pomagała przejść od świata żywych do świata umarłych – przypisywano jej moc sprawczą. Talizmany składane razem ze zmarłymi do grobu miały pomóc im się odrodzić, te noszone przez żywych chroniły ich przed nieszczęściem. Amulety, z którymi chowano zmarłych, wykonywano z cieńszego złota. Te zabierane do grobu przez najbiedniejszych miały o wiele prostszą formę.

Biżuteria przynosząca szczęście – odnajdź swój talizman!

Proponowana przez nas biżuteria podobnie jak ta noszona przed starożytnych Egipcjan ma dawać siłę, chronić przed złem, zapewniać dobrobyt. Dedykujemy ją miłośniczkom dalekich i bliskich podróży. Kobietom kochającym wolność i dni pełne słońca. Tym z nich, które pragną odnaleźć swój własny talizman – piękny i wyjątkowy jak one same. Proponowana przez nas biżuteria, tworzona w naszej pracowni w Sopocie, przypomina jej właścicielkom o letnich dniach spędzonych na południu Europy i w innych zakątkach świata. Idealnie pasuje do długich zwiewnych sukienek i płaskich sandałów. Stanowi również doskonałe uzupełnienie bardziej eleganckich stylizacji, w tym muślinowych bluzek lub jedwabnych koszul noszonych do garniturowych spodni.

Nasza ręcznie wykonana srebrna biżuteria zachwyca delikatną formą, oryginalnym designem, dbałością o każdy szczegół. Artystyczna kolekcja Nefertiti symbolizuje naturalne kobiece piękno. Do jej powstania zainspirował nas między innymi dojrzały wizerunek Nefertiti autorstwa Totmesa – na twarzy uznawanej za ideał kobiecego piękna królowej można odnaleźć zmarszczki i inne oznaki dojrzałego wieku. W dedykowanej jej kolekcji odwzorowaliśmy pierwsze monety z wizerunkiem kobiecym oraz słynne skarabeusze stanowiące personifikację boga wschodzącego słońca Chepri (bóstwo to utożsamiano z narodzinami, nieśmiertelnością, powodzeniem). Składające się na nią elementy zostały ręcznie wykonane ze srebra próby 925. Część z nich pozłocono – w kulturze staroegipskiej wierzono, że złoto zapewnia długowieczność (również wtedy pozłacano srebro).

Wybrane modele z kolekcji zdobią kryształy Swarovskiego mieniące się w pełnym słońcu – jarzące się kolorami bujnych przypałacowych ogrodów. Przy czym ciemnoniebieska barwa lapis lazuli symbolizuje odradzanie się Nilu. Natomiast niebieskie i zielone odcienie kamieni – wegetację roślin. Poszczególne elementy kolekcji można nosić zarówno osobno, jak i razem. Dlatego spodobają się nie tylko minimalistkom i miłośniczkom klasycznego designu, ale również współczesnym hipiskom, globtroterkom przemierzającym kolejne kontynenty.

Biżuteria z linii Nefertiti jest delikatna i magiczna. Piękna i ponadczasowa. Składają się na nią unikatowe kolczyki przypominające blaszki, masywne naszyjniki zdobione kryształami Swarovskiego takimi jak Majestic Blue i Royal Green, niesamowite pierścionki o lekko nieregularnych kształtach. Biżuteria ta oddaje cześć monumentalnym świątyniom egipskich bogów i obecnej w życiu każdego starożytnego Egipcjanina magii. Kultura staroegipska pełna jest symbolicznych znaków, ochronnych amuletów, przynoszących szczęście talizmanów. Noszenie stworzonej przez nas biżuterii pozwala odnaleźć tę magię tu i teraz.

Ponadto warto zaznaczyć, że każdy produkt wchodzący w skład opisanej linii ma wygrawerowane srebrne logo marki.